goldenaboutus-01_0000s_0000__Group_

شیرینی نوعی خمیر آرد، آب و کوتاه کردن (چربی‌های جامد از جمله کره) است بامزه یا شیرین باشد. شیرینی‌های شیرین اغلب به عنوان شیرینی‌های نانوایی توصیف می‌شوند. کلمه «شیرینی» انواع مختلفی از محصولات پخته شده را که از ترکیبیاتی مانند آرد، شکر، کره، کوتاه شدن، پودر بیکینگ و تخم مرغ تهیه می‌شود، نشان می‌دهد. تارت‌های کوچک و سایر محصولات پخته شیرین را شیرینی می‌نامند. ظروف شیرینی معمولی شامل کیک، تارت، کوویچ، کروسانس و شیرینی است.

کلمه فرانسوی patisserie همچنین در انگلیسی ( با لهجه یا بدون لهجه ) برای غذاهای مشابه استفاده می‌شود. در اصل، کلمه فرانسوی patisserie به هر چیزی اشاره می‌کرد، مانند پای گوشت، ساخته شده در خمیر (رب، بعد پیت) و معمولا یک محصول لوکس یا شیرین نیست. این معنا هنوز در قرن نوزدهم ادامه داشت، اگرچه در آن زمان این اصطلاح بیشتر به شیرینی و غالبا زینت‌بخش امروزی اشاره می‌شد.

شیرینی همچنین می‌تواند به خمیر شیرینی اشاره کند،که از آن محصولات پخته شده تهیه می‌شود. خمیر شیرینی بصورت ریز خرد شده و به عنوان پایه‌ای برای محصولات پخته شده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیرینی با داشتن چربی بیشتر از نان متمایز می‌شود، که به بافت پوسته پوسته یا پوسته پوسته کمک می‌کند. یک شیرینی خوب سبک و هوا و چرب است اما به اندازه کافی محکم است تا وزن پر را تحمل کند. هنگام تهیه شیرینی کمبود باید دقت کنید که چربی و آرد را قبل از اضافه کردن هر نوع مایع کاملا مخلوط کنید. این تضمین می‌کند که دانه‌های آرد به اندازه کافی با چربی پوشیده شده و احتمال ابتلا به گلوتون کمتر است. از طرف دیگر، استفاده بیش از حد از رشته‌های گلوتون بلند که شیرینی را سفت می‌کند، نتیجه می‌گیرد. در انواع دیگر شیرینی مانند شیرینی و کروسان دانمارکی، بافت پوسته پوسته مشخصه با چرخیدن مکرر خمیر شبیه به آن برای نان مخمر، پخش کرد.

تصویر اصلی